Knjižara Fraktura pripremila je akciju ”21 knjiga za 2021. godinu” koja će razveseliti ljubitelje dobrog štiva. Naime, svaka druga knjiga obuhvaćena akcijom snižena je za čak 50%! U nastavku vam donosimo nekoliko naših favorita a cjelokupnu ponudu pogledajte na linku i u Knjižari Fraktura (Ulica kneza Mislava 17, Zagreb).
”More bez zvijezda” autorice Erin Morgenstern ljubavna je priča smještena u tajni podzemni svijet, mjesto u kojem se susreću pirati i slikari, ljubavnici i lažljivci, a brodovi jedre po čarobnom moru bez zvijezda. Student Zachary Ezra Rawlins na policama Sveučilišta u Vermontu pronalazi knjigu u kojoj je smještena priča o njegovom djetinstvu. Zachary pokušava otkriti kako je završio u toj knjizi i odlazi na čudesno putovanje koje ga vodi na zabavu pod maskama i tajanstvenih vrata koja otvaraju tajanstvenu knjižnicu pod morem. Sa Mirabel, divljom i zanosnom čuvaricom, te Dorianom, intrigantnim muškarcem, Zachary će otkriti čarobni podzemni svijet i saznati koja je njegova svrha.
U romanu ”Razgovori s prijateljima” Sally Rooney pratimo djevojku Frances koja studira u Dublinu i koja snažno želi postati spisateljica. Jedne večeri sa svojom prijateljicom Bobbi odlazi u grad i upoznaje slavu fotografkinju. Dok ih ona postupno uvlači u svoj svijet druženja i glamura, Frances počinje shvaćati da joj se najviše sviđa njezin muž Nick. Isprva Francesin i Nickov flert zvuči samo kao zabava, no ubrzo prerasta u intiman i bolan odnos.
“Roman Razgovori s prijateljima nijansiran je, napet portret iznimno inteligentne studentice koja se uplela u bolnu ljubavnu vezu sa starijim, oženjenim muškarcem.” – Zadie Smith, Elle
”1941. Godina koja vraća” Slavka Goldsteina prema mnogima je najvažnija knjiga o hrvatskoj povijesti. Poznati nakladnik, publicist i pisac Slavko Goldstein iz vlastite je perspektive napisao knjigu o uzrocima sukoba u Drugom svjetskom ratu, sudbini židovske zajednice u Hrvatskoj i odnosu Hrvata i Srba.
“Susreo sam se s ovom izvanrednom knjigom dok sam nedavno pisao o ratovima u bivšoj Jugoslaviji 1990-ih. Ona zaslužuje pažnju jer, možda bolje nego bilo koja druga knjiga koju poznajem, objašnjava kako su različite etničke grupe, koje su stoljećima živjele jedna do druge u miru, natjerane da se okrenu jedna protiv druge i postanu međusobni krvnici u toj nesretnoj zemlji.” – Charles Simic
Geir Gulliksen napisao je ”Priču o jednom braku” u kojoj pisac Jon pokušava pronaći odgovore na pitanja ”Zašto dolazi do raspada braka?” i ”Kada ljubav postane neljubav, a sreća nesreća?”. ”Dok se sagledava kroz oči svoje bivše supruge, dok zamišlja kroz što je sve prolazila i što osjećala, Jon će se suočiti s nadanjima i zebnjama svakog supružnika, dopuštajući Geiru Gulliksenu da u intimu modernog braka zaroni vrtoglavo, s uznemirujućom lucidnošću i poštenjem”.
(Izvor: Knjižara Fraktura, Unsplash.com)